Projekty domów + mieszkanie Czy warto mieszkać w centrum?

Czy warto mieszkać w centrum?


nowe bloki mieszkalne w śródmieściu Wrocławia

Podczas poszukiwania nowego mieszkania, jednym z najtrudniejszych zadań jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla niego. Wiele osób zastanawia się w tym punkcie, czy lepsze będą mieszkania w centrum, czy może jednak nieco oddalone na przedmieściach. Warto przed podjęciem decyzji poznać wady i zalety obu tych rozwiązań.

Cechy mieszkania w centrum

Przeglądając nowe mieszkania w śródmieściu Wrocławia bardzo łatwo zauważyć, że są one o wiele droższe niż te, które znajdują się w nieco oddalonych od centrum miejscach. I jest to podstawowa wada takiego mieszkania. Ceny często są nawet o 30% wyższe, co dla wielu osób stanowi niestety przeszkodę nie do przejścia. Co jednak kupuje się za tak duże pieniądze?

Największą zaletą takiego mieszkania jest jego bardzo dobra strona komunikacyjna. Nie tylko łatwo do niego dojechać samochodem, lecz przede wszystkim w pobliżu istnieje komunikacja miejska na najwyższym poziomie. Warto także do tego dodać bliską odległość do sklepów, kin, czy też szkół i przedszkoli, co będzie bardzo ważne w przypadku posiadania dzieci.

Cechy mieszkania na przedmieściach

Dla wielu osób nie do zniesienia będzie ogromny hałas i tłok, który towarzyszy mieszkaniu w centralnych częściach miasta. Z tego powodu takie osoby szukają nieco wytchnienia na obrzeżach miast. Nie tylko jest tam ciszej i ceny są niższe, lecz także często jest o wiele bezpieczniej. Niestety mieszkanie na przedmieściach oznacza konieczność posiadania samochodu, ponieważ zarówno szkoły, jak i sklepy są dosyć mocno oddalone. Niemniej jest to szczególnie warte polecenia miejsce, jeśli posiada się dzieci, ponieważ bliska odległość do parków i terenów zielonych powoduje, że dzieciaki nie będą skazane na całodniowe siedzenie w domu.