Dlaczego projekt domu małego z poddaszem?

Nawet niewielki, ale własny dom, to dla wielu osób spełnienie najskrytszych marzeń. Mieszkanie w bloku pod wieloma względami przegrywa z domem jednorodzinnym. Tak naprawdę to tylko we własnych czterech ścianach można cieszyć się błoga ciszą i spokojem, pełną swobodą, prywatnością, komfortem. Inwestycja w budowę domu wymaga sporych nakładów finansowych, ale służy ona więcej niż tylko jednemu pokoleniu. Zyskujemy pełną dowolność, jeśli chodzi o wykończenie, gamę kolorystyczną, umeblowanie. Mały dom z poddaszem jest w zasięgu wzroku wielu osób. Jest to rozwiązanie funkcjonalne i ekonomiczne.

Częstym wyborem inwestorów są projekty małych domów z poddaszem

Niezleżenie od tego czy zdecydujemy się na duże czy małe domy z poddaszem, pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego projektu. Bez tego niemożliwe jest rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych. Na szczęście przebierać do woli można w gotowych projektach, które są w przystępnych cenach i dostępne niemalże od ręki. Jako, że budowa domu jest niezwykle istotnym przedsięwzięciem, często jedną z najważniejszych decyzji w życiu, trzeba bardzo dobrze ją przemyśleć. Każdy ma przecież inne potrzeby i oczekiwania, prowadzi specyficzny tryb życia itd.

• W przypadku domu z poddaszem można mówić o ciekawej bryle z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Umiejętne rozdzielenie pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem, zapewnia komfort i wygodę wszystkim użytkownikom. Jedni mogą robić sobie posiłek, oglądać TV w salonie, a drudzy zrelaksować się na piętrze czy oddać pracy w gabinecie.
• Jeśli dobrze rozplanujemy układ pomieszczeń, mając na uwadze ich funkcje użytkowe, zmniejszy się ryzyko powstawania rodzinnych konfliktów.
• Zaletą domu z poddaszem jest to, że nie wymaga on posiadania dużej działki, co przekłada się na niższe koszty kupna terenu.
• Mniejsza powierzchnia fundamentów sprawia, że zyskujemy więcej powierzchni do zaaranżowania ogrodu.
• Większa energooszczędność projektu wynika z mniejszej powierzchni zadaszenia.