Projekty domów + Oświetlenie Gdzie najlepiej wyglądają lampy industrialne?

Gdzie najlepiej wyglądają lampy industrialne?Lampy industrialne są niezwykle modne w ostatnim czasie. Mnóstwo osób zamienia nawet swoje klasyczne, nowoczesne lampy we wnętrzach na te minimalistyczne i proste kojarzące się ze stylem loftowym i nowojorskim. Czy jest to dobry wybór? Co należy wiedzieć o takim oświetleniu industrialnym i gdzie będzie ono pasowało? Ile trzeba zainwestować w lampy, by mieć pewność, że posłużą one użytkownikom przez co najmniej kilka kolejnych lat? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Lampy industrialne do modnych przestrzeni

Mimo, iż lampy industrialne wielu osobom kojarzą się z dość prostymi minimalistycznymi kształtami i subtelnymi barwami, to jednak coraz więcej osób decyduje się na nie w swoich przestrzeniach. Co ciekawe, powoli nawet wypierają one ogromne, glamourowe lampy kryształowe, które świadczyły o bogactwie i luksusie danego miejsca. Nie oznacza to jednak, że lampy industrialne są mniej efektowne i nie mogą stanowić ozdoby w domach i mieszkaniach. Wręcz przeciwnie, w większości z nich to one dodają charakteru i wyjątkowego klimatu (szczególnie, gdy są włączone).

Gdzie najlepiej wyglądają lampy industrialne?

Najlepiej lampy te wyglądają w przestrzeniach dość prostych, nie przepełnionych gadżetami i zbędnymi bibelotami. W ostatnim czasie we wnętrzach króluje zasada bowiem, że „im mniej tym lepiej”. Warto więc skupić się na praktycznych, funkcjonalnych meblach, wygodnych sofach, stylowych dodatkach i świetnym oświetleniu, który nada właśnie niepowtarzalny klimat i przy którym domownicy będą czuli się naprawdę dobrze. To lepsze rozwiązanie niż otaczanie się drobiazgami, na których gromadzi się masa kurzu i które bardzo szybko nudzą się domownikom.

Modne lampy

Warto stworzyć spójną kompozycję oświetlenia w swoim wnętrzu, tak by wszystkim lampy w domu, czy mieszkaniu ze sobą współgrały. Dobrze więc postawić na czarne, metalowe kinkiety, które dopasowane będą np.: do stylowej, dużej lampy z elementami drewna i szkła, która będzie znajdować się w salonie. Świetnym rozwiązaniem jest także zastosowanie kilku źródeł światła w jednym pomieszczeniu. W salonie można więc postawić na lampy sufitowe, kinkiety (np.: przy sofie lub przy telewizorze) i na gustowną lampę podłogową. W łazience z kolei idealnym rozwiązaniem będą zarówno kinkiety jak i lampa sufitowa, które łącznie dadzą bardzo dobre światło. W sypialni można zbudować wyjątkowy klimat poprzez zastosowanie ciekawych, minimalistycznych lampek nocnych oraz pięknej lampy wiszącej, która będzie ozdobą tego miejsca.