Idealne oświetlenie do stylowego domuOświetlenie jest ogromnie ważne w pomieszczeniach. To dzięki niemu można spokojnie funkcjonować, gdy za oknem na dobre zapada zmrok. Ponadto, to przy nim najczęściej uczą się dzieci, pracują dorośli oraz relaksują domownicy. Jakie lampy warto mieć więc w swoim domu?

Im więcej tym lepiej

Są osoby, które kochają światło (nawet to sztuczne), i które kompletnie nie wyobrażają sobie swoich pomieszczeń bez wielu różnorodnych lamp. Najczęściej u takich osób w salonie, sypialni czy w kuchni można znaleźć lampę wisząca, lampę stojąca, kilka lamp stołowych, a nawet kinkiety. Po zapaleniu ich wszystkich pomieszczenie od razu wydaje się większe, dużo jaśniejsze i przyjemniejsze.

Lampy w konkretnym stylu

Wybierając się do sklepu z lampami, można dostać naprawdę niezły zawrót głowy, ze względu na ich olbrzymią ilość, mnóstwo rozmaitych kształtów oraz bogatą kolorystykę. Lampy art deco, lampy boho, klasyczne, kryształowe czy typowo nowoczesne zachwycają solidnością i pięknym wykonaniem. W zależności od tego, w jakim stylu urządzone jest konkretne miejsce – trzeba znaleźć odpowiednią lampę, która idealnie wkomponuje się w całe pomieszczenie.

Lampy art deco – prawdziwy hit na rynku wnętrzarskie

Od kilku sezonów lampy art deco szturmem zdobywają pomieszczenia klientów oraz magazyny wnętrzarskie. Stylowe, ekskluzywne, aczkolwiek w minimalistycznej formie lampy można bez problemu dopasować do wielu pomieszczeń i dzięki nim stworzyć zupełnie inny ich klimat. Do salonu idealnie bowiem sprawdzą się lampy wykonane z mosiądzu lub stali, które są dość rozłożyste i posiadają kilka źródeł światła. Z kolei, w sypialni odnajdą się proste kinkiety w kolorze bieli lub czerni, które nie przytłoczą zanadto otoczenia swoją obecnością. Do jadalni lub do domowego biura można wybrać lampy art deco eleganckie z dodatkiem złota, srebru a nawet granatu, które pięknie podkreślą klasyczne biurko lub tradycyjny, drewniany stół, na którym się znajdują.

Gdzie warto kupić taki asortyment?

Wiele osób zgodnie twierdzi, iż najlepiej szukać stylowych lamp w sklepach internetowych gdzie ceny bywają dużo niższe od sklepów stacjonarnych. Każdy produkt jest bardzo dobrze oznaczony zdjęciami oraz szczegółów opisany co sprawia, że klient doskonale wie, co kupuje. W internecie przy okazji można zobaczyć, jak taka lampa prezentuje się w określonych wnętrzach (inspiracje zdjęciowe klientów) oraz zapoznać się z opiniami osób, które zakupiły już konkretny model. Dużym plusem, jest także szybka dostawa wprost pod drzwi własnego domu.