Jakie są największe atuty nowych mieszkań we Wrocławiu?


wnętrze mieszkania

Osoby zastanawiające się nad zakupem mieszkania coraz częściej wybierają nowe mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Jakie czynniki wpływają na podjęcie takiej decyzji? Jakie są zdecydowanie największe zalety nowych mieszkań, których nie są w stanie użytkownikom zaoferować nieruchomości z rynku wtórnego?

Mieszkanie dostosowane do potrzeb

Decydując się na mieszkania we Wrocławiu w stanie deweloperskim można mieć wpływ na podjęcie bardzo istotnych decyzji, do których należy koniecznie zaliczyć lokalizację czy piętro, na którym będzie znajdowało się mieszkanie. Oczywiście jest to możliwe w przypadku szybkiego zdecydowania się na rezerwację lub zakup. Deweloperzy szukają zawsze miejsc, które są atrakcyjne dla nabywców. Nowa inwestycja budowlana jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które marzą o cichej i spokojnej okolicy. Jak wiadomo stare i w zdecydowanej większości przypadków spółdzielcze lokale umiejscowione są w bardzo cichych i hałaśliwych miejscach.

Gwarancja w przypadku problemów i awarii

Jak wiadomo nawet w nowych mieszkaniach zawsze może dojść do awarii. Właściciele mieszkań z rynku wtórnego muszą niestety praktycznie z każdą naprawą radzić sobie samodzielnie i koszty pokrywać z własnej kieszeni. Z kolei w przypadku mieszkań odebranych bezpośrednio od dewelopera można przede wszystkim korzystać z gwarancji. która obowiązuje przez taki czas, na jaki została podpisana z deweloperem. Jest to dobrowolne zobowiązanie się dewelopera do usuwania ewentualnych usterek w mieszkaniu, które zostało oddane do użytkowania. Warto jednak zaznaczyć, że usterki w żadnym wypadku nie mogą być wynikiem użytkowania lokalu przez nowego właściciela.