Projekty domów + projektowanie Jakie zalety skrywa projekt małego domu?

Jakie zalety skrywa projekt małego domu?

Obecnie nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem gotowych projektów domów i to niezależnie od potrzebnego metrażu. Do dyspozycji są projekty domów tanich w budowie do 80m2 czy nawet jeszcze mniejszych. Nawet w przypadku domów o mniejszej powierzchni użytkowej można cieszyć się komfortem, funkcjonalnością. W większości przypadków mały dom z własnym ogródkiem jest o wiele lepszym wyborem niż mieszkanie w bloku o większym metrażu. Wygoda i niskie koszty utrzymania przemawiają za tym, aby wybrać projekt domu do 100m tani w budowie – klik.

Najtańszy dom w budowie do 100m a tyle możliwości

Nie zawsze decydujemy się na mały dom z powodu braku wystarczająco dużej ilości funduszy na posiadłość o większym metrażu. Wiele osób preferuje życie w uroczym, wygodnym i tanim w utrzymaniu domu. Tego typu rozwiązania są coraz częściej doceniane. Taki dom nie musi być na całe życie, ale stanowić pierwszą inwestycję, na początkowe lata małżeństwa, a potem można się z niego wyprowadzić, gdy przykładowo powiększy się rodzina. Mały dom to świetna opcja dla singli, seniorów. Warto mieć na uwadze to, że działki w atrakcyjnych miejscach są zwykle niewielkie.

• Mniejszy dom to mniej wydatków i problemów. Dotyczy to nie tylko zakupu projektu i jego realizacji. Mniej wydatków wiąże się z utrzymaniem, sprzątaniem i ogrzaniem.
• Małe domy zwykle nie posiadają garażu uwzględnionego w projekcie, ale możliwe jest postawienie niedrogiego i mobilnego garażu blaszanego.
• W przypadku małych domów mówić można o takich parterowych i tych z poddaszem. W przypadku tych drugich wystarczy niewielka działka. Możliwe jest wówczas praktyczne rozdzielenie pomieszczeń na dwie strefy, zyskanie większej prywatności. Co więcej, możliwe jest przeznaczenie większej powierzchni na taras. Z kolei na korzyść małego domu parterowego przemawia to, że nie ma schodów, do ocieplenia jest nieduża przestrzeń, mniej jest skomplikowanych prac wykończeniowych.