Projekty domów + mieszkanie Kupno mieszkania od dewelopera

Kupno mieszkania od dewelopera


inwestycja deweloperska - nowy blok

Kupno mieszkania rozpoczyna się od wyboru rynku, na którym poszukujemy idealnego dla nas lokalu. Jeśli przeanalizujemy wszystkie zalety tego rozwiązania i zdecydujemy się na mieszkanie od dewelopera, powinniśmy się zastanowić, jakie kwestie krok po kroku powinniśmy ustalić i załatwić, aby w konsekwencji zostać właścicielem wymarzonego lokum.

Nieruchomość krok po kroku

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy zrobić jest dokładne przeanalizowanie swoich finansów i ewentualne zbadanie zdolności kredytowej. W momencie, gdy mamy pełną jasność jeśli chodzi o sprawy finansowe i wiemy na ile możemy sobie pozwolić pozwolić jeśli chodzi o kwotę mieszkania, możemy dokładniej rozejrzeć się po rynku.

Przykładowo, poszukując mieszkania we Wrocławiu powinniśmy na początek sprawdzić, w jakich lokalizacjach możemy liczyć obecnie na ciekawe oferty jakie proponuje wrocławski deweloper Lokum i na tej podstawie sformułować krótką listę godnych uwagi inwestycji. Rzecz jasna kategorie wyboru, jakimi będziemy się kierować są w gruncie rzeczy sprawą subiektywną, ale z pewnością w trakcie porównywania konkretnych mieszkań powinniśmy brać pod uwagę ich funkcjonalność, lokalizację w skali miejskiej, a także najbliższą infrastrukturę osiedlową.

Dokładna analiza inwestycji

W momencie gdy będziemy już wstępnie zainteresowani zakupem konkretnego lokalu możemy zwrócić się o prospekt informacyjny inwestycji, który każdy profesjonalny deweloper z Wrocławia nam udostępni. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić m.in. jaki jest rzeczywisty stan prawny działki, na której powstaje dom, zezwoleniach posiadanych przez dewelopera, czy też jaki jest plan zagospodarowania przestrzeni w okolicy. Dopiero w następnym kroku możemy przejść do umowy przedwstępnej.