Projekty domów + Oświetlenie Lampy sufitowe tuby. Do jakich wnętrz pasują?

Lampy sufitowe tuby. Do jakich wnętrz pasują?Tuby to dość specyficzne lampy sufitowe. Oświetlenie to, w ocenie wielu osób, pasuje przede wszystkim do bardzo nowoczesnych wnętrz. Tak jest w rzeczywistości. Lampy sufitowe tuby w takich wnętrzach wyglądają doskonale. Nie oznacza to jednak, że nie można ich montować we wnętrzach urządzanych w innym stylu.

Także do wnętrz rustykalnych

Ciekawym połączeniem są wnętrza rustykalne i lamy sufitowe typu tuby. W takich wnętrzach mogą być zarówno uzupełnieniem wystroju, dopełnieniem całości, jak i kontrastem, który zwraca na siebie uwagę. Można także zdecydować się na zamontowanie takich lamp nie jako oświetlenie główne, ale też dekoracyjne, które dodatkowo doświetlałoby piękne rustykalne ściany czy też ozdoby, które są we wnętrzu. Pasują – na przykład – jako doświetlenie ścian wykończonych płytkami ze starych cegieł. Sprawiają, że taka ściana wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Idealne do punktowego oświetlenia ważnych miejsc

Lampy sufitowe typu tuby, z uwagi na to, że dają światło skupione, wręcz punktowe, idealnie nadają się do doświetlenia ważnych miejsc w domu czy mieszkaniu. Sprawdzą się między innymi w kuchni jako doświetlenie blatu czy też stołu. Idealne są także do oświetlenia wyspy, jeśli w kuchni ona jest. Włączając przy wyspie tylko to oświetlenie, swobodnie można – na przykład – przygotowywać tam potrawy, bez konieczności uruchamiania w kuchni silniejszego światła. Miejsc, w których można wykorzystać takie lampy, jest bardzo wiele. Często montowane są choćby w salonach, w miejscu gdzie jest stół. Podobnie jak w przypadku wyspy w kuchni, dzięki takim lampom można stół doświetlić bez konieczności oświetlania całego salonu.

Lampy tuby w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym

W pokojach starszych dzieci i młodzieży powinno stanąć biurko, przy którym możliwe będzie odrabianie lekcji, korzystanie z komputera, a niekiedy też spędzanie wolnego czasu. Miejsce to powinno być dobrze doświetlone. Lampka na biurko nie zapewnia jednak najczęściej wystarczającej ilości światła. Lampy tuby nad biurkiem już tak. Montując je, warto podłączyć je tak, by było możliwe włączenie światła wyłącznie w nich. Dzięki takiemu oświetleniu biurko i jego okolice będą świetnie doświetlone, a siedzenie przy biurku będzie po prostu przyjemne i komfortowe. Nie bez znaczenia w takiej sytuacji jest to, że światło z tub zamontowanych na suficie nie razi, a jest wystarczająco silne, by wszystko oświetlić tak jak trzeba.

Wybór lamp typu tuby jest ogromny. Bez względu na aranżację wnętrza, kolor ścian czy sufitu, z pewnością uda się znaleźć tuby sufitowe, które będą pasować idealnie.