Projekty domów + Oświetlenie Na co zwrócić uwagę wybierając lampę biurową?

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę biurową?Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli lamp biurowych, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze z nich. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największe grono potencjalnych klientów, dlatego też sięgają nie tylko po wysokiej jakości materiały, ale również po zaawansowane technologie.

O czym należy pamiętać?

Przeglądając lampy biurowe warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich temperaturę barwową. Jeżeli istnieje taka możliwość, to do pracy biurowej najlepiej wybrać barwę neutralną albo zimną. W nocy najlepiej przestawić się na barwę żółtą (ciepłą), która znacząco ułatwi późniejsze zasypianie. Ogromną rolę odgrywa również strumień światła, który jest mierzony w lm. Najbezpieczniejszym wyborem jest lampa biurowa (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-do-biura-gabinetu-195.html) o strumieniu światła na poziomie od 200 do 500 lumenów. Silniejsze światło jest zdecydowanie zbyt ostre dla ludzkiego wzroku. Nie można zapominać także o wskaźniku oddawania barw. Najlepszym wyborem są lampy, których wskaźnik oddawania barw wynosi 95. Na samym końcu warto wspomnieć również o migotaniu światła. Co prawda migotania nie można zauważy gołym okiem, ale to właśnie ono powoduje zmęczenie oczu. Osoby, które często skarżą się na bóle głowy powinny postawić na światło LED ze sterownikami wysokiej częstotliwości, dzięki którym raz na zawsze będzie można zapomnieć o migotaniu.

Przydatne funkcje dodatkowe

Jak wspomniano we wstępie producenci na bieżąco udoskonalają swoje lampy biurowe, aby zaspokoić coraz większe oczekiwania potencjalnych klientów. Nowoczesna lampa biurowa może być wyposażona w wiele przydatnych funkcji dodatkowych. Przydać mogą się przede wszystkim modele, które umożliwiają regulowanie jasności, czy też wybranie konkretnej temperatury barwowej. Nowoczesne lampy coraz częściej wyposażone są również w praktyczny wyświetlacz, który podaje aktualny czas i datę. Ciekawą propozycją może okazać się również wbudowany port USB, Dzięki któremu będzie można podczas pracy lub nauki naładować baterie w telefonie.

Walory dekoracyjne

Oryginalne lampy biurowe cenione są coraz częściej za niepowtarzalne kształty i charakterystyczny design. Producenci coraz częściej oferują designerskie lampy, które wyróżniają się nietuzinkowym wyglądem. Godne polecenia są przede wszystkim podświetlane lampy LED, które ładnie prezentują się również w nocy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby sprawdzić czy dana lampa umożliwia szybką zmianę żarówki. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej postawić na lampy, które posiadają antypoślizgową podstawę.