Projekty domów + Oświetlenie Żarówka E14 z małym gwintem – jak dobrać do danego pomieszczenia?

Żarówka E14 z małym gwintem – jak dobrać do danego pomieszczenia?Aranżując wnętrze, należy zwrócić uwagę nie tylko na dobór mebli, dodatków czy koloru ścian. Istotną rolę odgrywa również oświetlenie, które powinno być dobrze rozplanowane i dopasowane do każdego pokoju. Najlepiej postawić na popularne żarówki E14, które dostępne są w wielu ciekawych kształtach.

Oświetlenie z małym gwintem

Żarówka E14 ze sklepu Candellux popularnie nazywana jest żarówką z małym gwintem. Jest to dość często spotykany produkt, który można używać do wielu opraw oświetleniowych. Żarówki z małym gwintem pasują do różnego rodzaju żyrandoli, lampek nocnych czy kinkietów. Każda z nich ma taki sam gwint, jednak kształt górnej części można dobrać już wedle własnych preferencji. Producenci oferują różnego rodzaju żarówki. Jedne są małe w kształcie kulki, a inne duże owalne. Dostępne są takie, które imitują promień świecy, a także te, które przypominają nieco kolbę kukurydzy. Najwięcej dostępnych jest modeli LED, które pozwalają oszczędzić nawet do 90% energii.

Jaką żarówkę wybrać do salonu?

Salon jest miejscem, w którym domownicy chcą się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego należy dokładnie zaplanować rozmieszczenie punktów świetlnych. Na suficie dobrze jest zamontować żyrandol, w którym będzie można umieścić przynajmniej trzy żarówki E14 o różnej mocy. Dobrze jest także w rogu pokoju lub na komodzie ustawić lampkę z nieco słabszą żarówką, która przyda się podczas wieczornego oglądania telewizji. Na pewno należy wybrać do salonu żarówki o ciepłej barwie światła, która sprzyja odpoczynkowi. Ciepła żarówka E14 ma barwę w zakresie od 2700 do 3200K.

Jak dobrać oświetlenie do kuchni?

Dobrze oświetlona kuchnia sprawi, że przygotowywanie posiłków stanie się przyjemne i łatwe. Przede wszystkim na suficie powinna zawisnąć lampa z mocną żarówką E14. Najlepiej wybrać żarówkę LED 10W, która świeci jak 75W. Do tego nie wolno zapomnieć o doświetleniu blatu kuchennego. W tym przypadku dobrze jest usytuować kilka punktów świetlnych, które mogą mieć zimną lub neutralną barwę. Dodatkowo przyda się również lampa wisząca nad stołem. W takiej oprawie idealnie będzie się prezentować duża żarówka kulka o ciepłej barwie o mocy od 3 do 5W.

Jaką żarówkę wybrać do sypialni?

W sypialni musi być ciepłe światło, które sprzyja relaksowi. Nie trzeba w tym pomieszczeniu umieszczać wielu punktów świetlnych. Można postawić na kinkiet i dwie lampki nocne, które staną po obu stronach łóżka. Można także zamontować niewielką lampę wiszącą z żarówką E14 o mocy 5 W, która w zupełności wystarczy.