Projekty domów + budowa Kupujemy fugę na taras

Kupujemy fugę na taras

Jeśli by chcieć wybrać jedno, najtrudniejsze miejsce dla fugi w całym domu, to nie byłaby to ani łazienka, kuchnia czy też nawet garaż, lecz przede wszystkim taras. Z jakiego powodu fuga na tarasie ma najtrudniejsze zadanie do zrealizowania, a także, z jakiego materiału powinna być ona wykonana?

W jakich warunkach pracować będzie fuga?

Dlaczego mówi się, że fuga na tarasie nie ma łatwego życia? Wystarczy spojrzeć na to, w jakich warunkach będzie ona pracowała. Zmagać się będzie musiała nie tylko z wysoką temperaturą oraz silnym nasłonecznieniem, lecz również z mrozem, często naprawdę intensywnymi opadami śniegu, lodem, a także z wodą. Co więcej, narażona będzie na działanie brudu i pyłu, a także silnych detergentów, którymi czyszczone będą płytki tarasowe.

Z jakiego materiału powinna być wykonana fuga na taras?

Czy jest jakiś materia, z którego powinna zastać wykonana fuga tarasowa? Jak się okazuje tak, a jest nią oczywiście silikon. Fuga silikonowa na taras nie tylko spełnia wszystkie wymienione wyżej problemy, lecz również dodatkowo sprzedawana jest w ogromnej ilości wersji kolorystycznych. Sprawia to, że fugi silikonowe do płytek nie tylko są odporne i bardzo mocne, lecz również mogą być równie ładne jak te, które używane są wewnątrz domu.

Fuga silikonowa cena

Jak jednak łatwo się domyślić, dużą niepewność wzbudza to, jaka jest cena takiej fugi. W końcu mowa jest o produkcie, który cechuje się naprawdę niezwykłymi właściwościami od strony użytkowej, oraz estetycznej. Nic więc dziwnego, że wiele osób woli w tym wypadku dokładnie przyjrzeć się cenie, zanim zdecyduje się na taki rodzaj fug. Jak się jednak okazuje, cena fugi silikonowej nie jest wcale tak wysoka, jakby można było sądzić. Plasuje się ona mniej więcej pośrodku cen klasycznych fug, więc wydatek na nią nie będzie specjalnie bolesny dla portfela.