Nowoczesna parterówka – co ją charakteryzuje?


projekt-domu-imbir

Domy parterowe nowoczesne cieszą się rosnącą popularnością wśród osób budujących się. Jednym z powodów, dla których tak się dzieje, są znacznie niższe koszty postawienia parterówki. Dodatkowo – nie bez znaczenia jest fakt, że nie ma konieczności nieustannego biegania po schodach.

Nowoczesny dom parterowy projekt – czyli na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy?

projekt-domu-imbir

Dokładnie zastanówcie się wraz z rodziną, jak chcecie mieć rozmieszczone pokoje. Czy sypialnie mają być obok siebie, jak daleko ma się znajdować łazienka, czy ktoś będzie spał w salonie? Jakie rozmiary mają mieć poszczególne pomieszczenia?

Wszystkie te pytania są bardzo istotne z punktu widzenia funkcjonalności domu. Tylko dobrze rozplanowane pomieszczenia zapewnią wygodę mieszkania. Warto zwrócić uwagę, by:

  • toaleta znajdowała się możliwie blisko sypialni,
  • ewentualna spiżarka (pomieszczenie gospodarcze z miejscem na zapasy) była zlokalizowana w pobliżu kuchni,
  • zapewnić sobie wygodne miejsce na wieszanie prania (lub dość przestrzeni w łazience na umieszczenie w niej suszarki automatycznej),
  • odpowiednio rozlokować sprzęty w kuchni.

Powyższe kwestie nie są wszystkim, na co należy zwrócić uwagę. Nowoczesna parterówka charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i stylowym wyglądem, dlatego też należy zwrócić baczną uwagę również na to, jak prezentuje się dom.

Parterowy dom – marzenie wielu

Choć istnieje rzesza osób, które uważają schody za zdecydowaną zaletę domów piętrowych, zdecydowana większość mieszkańców budynków o więcej niż jednej kondygnacji narzeka na konieczność codziennego chodzenia po schodach wiele razy. Ogromną zaletą parterowych budynków jest fakt, że wszystko znajduje się na jednym piętrze.

Warto jednak pamiętać, by odpowiednio rozmieścić pomieszczenia, w szczególności – aby niejako rozgraniczyć część sypialną od fragmentu, w którym przyjmowani są goście.