Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę?Zakup nieruchomości to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Jest to moment pełen emocji, ale i bardzo trudny. Wybór nieruchomości, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania wymaga wiedzy oraz dokładnego przeanalizowania potrzeb. Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Od dewelopera czy z rynku wtórnego?

Rozpoczynając poszukiwania idealnego mieszkania trzeba zdecydować się na wybór rynku, z którego kupujący chce nabyć nieruchomość. Mieszkania z rynku wtórnego to bloki starsze, które nie zawsze mają zadowalający rozkład. Kupując używane mieszkanie należy również liczyć się z koniecznością remontu. Rzadko kiedy mieszkanie będzie spełniało wymagania kupującego na tyle by wystarczyło odświeżenie.

Nowe mieszkania od dewelopera to szansa na zakup mieszkania, które będzie miało rozkład idealnie taki, o jakim marzy inwestor. Dlaczego? Kupując mieszkanie na odpowiednim etapie budowy można samemu podjąć decyzję o ilości pokoi oraz ich metrażu. Deweloper bardzo często umożliwia dostosowanie mieszkania do indywidualnych potrzeb.

Budynek, sąsiedzi i otoczenie

Wbrew pozorom kupno mieszkania nie ogranicza się do znalezienia idealnego lokalu. Bardzo ważne jest otoczenie oraz budynek,w którym znajduje się mieszkanie. Dlaczego?

Wybierając mieszkanie warto dokładnie poznać osiedle, na którym stoi budynek. Warto wiedzieć, jak wygląda ilość miejsc parkingowych, dostęp do szkoły, przedszkola, czy żłobka. Równie ważna jest przychodnia, czy dostępność sklepów.

Warto pamiętać, że niezmiernie ważny jest dostęp do komunikacji miejskiej oraz czas dojazdu do pracy. Osiedla, które usytuowane są na obrzeżach miasta często zachwycają dużą ilością terenów zielonych, ale dojazd do centrum może okazać się kłopotliwy. Warto pamiętać, że codzienne stanie w korkach w drodze do pracy to wiele zmarnowanych godzin.

Oceniając osiedle warto zwrócić uwagę, czy w pobliżu są miejsca rekreacyjne, kino, czy dobra restauracja. Niezmiernie ważne są również miejsca dla dzieci. Plac zabaw, basen, czy szkoła, w której odbywają się zajęcia pozalekcyjne są na wagę złota.