Zakup żarówkiW domowym oświetleniu najczęściej używana jest żarówka E27. Potocznie jest ona określana jako żarówka z dużym gwintem. Dostępne są różne wielkości oraz moce, dlatego każdy użytkownik powinien z łatwością znaleźć coś dla siebie.

Czym jest żarówka E27?

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych sklepów, które od wielu lat działają na rynku. Wtedy można mieć pewność, że zachowana zostanie najwyższa jakość. Żarówki LED E27 są zdecydowanie lepsze od klasycznych żarówek. Nawet najmocniejsze żarówki klasyczne nie mogą się z nimi równać. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że żarówki ledowe zużywają zdecydowanie mniej energii, dlatego przyczyniają się do ochrony środowiska. Wiele zmienił również postęp technologiczny oświetlenia LED. Obecnie istnieje możliwość dobrania żarówek o odpowiednim kształce oraz mocy. Potrzeby estetyczne oraz techniczne użytkowników są naprawdę ogromne, dlatego trzeba umieć je zaspokoić. Warto dodać, że w oświetlenie stosowane są różne gwinty. E27 to oznaczenie rozmiaru gwintu Edisona, który jest stosowany powszechnie. Oprócz E27 można wymienić jeszcze żarówki E14, które nie są stosowane tak często. Mimo to dalej są popularne, dlatego warto o nich wspomnieć. Należy pamiętać, że oświetlenie LED zużywa dużo mniej prądu niż oświetlenie tradycyjne. Z reguły wykorzystywane jest do płaskich lamp różnego rodzaju. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego każdy z łatwością powinien znaleźć coś dla siebie. Gwint Edisona numer 27 wykorzystywany jest nie tylko w żarówkach LED, ale również w oświetleniu tradycyjnym. Jest dosyć uniwersalny, dlatego cieszy się dużym uznaniem.

Wybór żarówki

Najpopularniejszym modelem jest oczywiście żarówka ledowa E27. Zazwyczaj można się spotkać z takim rozwiązaniem w miejscach publicznych oraz domach prywatnych. Z punktu widzenia codziennego użytkowania oświetlenia to bardzo ważne jest zabarwienie światła. Do pomieszczeń kuchennych nie będą pasować żarówki o ciepłej barwie. Prawidłowa ocena świeżości jedzenia może być zaburzona przez barwę o ciepłym nasyceniu. Trzeba o tym koniecznie pamiętać, przy wyborze oświetlenia. Żarówka E27 ze sklepu Candellux sprawdzi się idealnie w pomieszczeniu biurowym. Chłodne oświetlenie sprawdzi się za to idealnie w jadalni oraz kuchni. Cieplejsze barwy sprawdzą się dobrze w kąciku do czytania lub sypialni. Od wielkości gwinta uzależniony jest rodzaj żarówki. Duży wpływ ma także wymagana moc. Na opakowaniu z reguły można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o parametrach sprzętu. Jeśli coś jest niejasne to zawsze można skontaktować się bezpośrednio z punktem.